Bu konu Black Mesa Olayı dönemiyle ilgilidir.
Bu, güvenli bir makaledir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Zırh yeleği ve kask

From Combine OverWiki, the original Half-Life wiki and Portal wiki
Jump to: navigation, search

Bu konu Black Mesa Olayı dönemiyle ilgilidir.
Bu, güvenli bir makaledir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Barney helmet.jpg
Barney vest.jpg
Zırh yelek ve kask
Genel bilgi
Taraf

Black Mesa

Tip

Kalkan

Kullanım
Kullanan
Oyun bilgisi
Varlık
  • item_suit
  • item_helmet
  • item_armorvest

Zırh yeleği ve kask, Black Mesa Güvenlik Gücü ekip üyelerinin çoğunluğu tarafından giyilen kişisel zırh setinin parçalarıdır.

Genel bakış

Black Mesa güvenlik görevlileri için standart donanım olan zırh yeleği, düşük kalibreli mermileri emebilir veya saptırabilirken, aynı zamanda kullanıcısını patlayıcılardan ve diğer silah türlerinden korur. Kask, kullanıcının açıkta kalan yüz bölgesinin dışında hasar almadan kafasına düşük kalibreli atışlara dayanmasını sağlar ancak .357 Magnum ve Desert Eagle kurşunları kaskı delip geçer ve görevliyi anında öldürür.

HEV Giysisi ve PCV'nin aksine, zırhlı yelek ve kask herhangi bir enerji kaynağından enerji almaz. Bataryalar ve yükleyiciler bunları tamir edemez. Bunun yerine, zırh korumasını yenilemenin tek yolu, onları daha iyi durumda olan yeni donanımla değiştirmektir. Kaskı almak 40 zırh verirken, yelek 60 zırh verir.

Sahne arkası

Half-Life: Opposing Force'daki aşırı kilolu güvenlik görevlilerinin başlangıçta kask takması amaçlanmıştı ancak son modelleri yalnızca zırh yeleğini takar. (Miğferin sadece modeli çıkarılmış olsa da, mizahi bir şekilde başlarının üst kısımlarının mermileri saptırmasına izin veriyordu.[1]) Opposing Force Capture The Flag oyun modu, aşırı kilolu güvenlik görevlisinin özgün kask sürümüne sahiptir. Half-Life 2 sızıntısında, Barney Calhoun için hazırlanmış kullanılmayan kask modeli bulunabilir.

Sergi

Yayın öncesi

Half-Life

Half-Life: Opposing Force

Half-Life 2

Yayın

Görünüş listesi

Ana oyunlar

Diğer

  1. Aşırı kilolu güvenlik görevlisinin kafasının üst kısmının mermileri 0:54'te nasıl saptırdığını yanlışlıkla gösteren video.