Bu konu Combine dönemi ile ilgilidir.
Bu, güvenli bir makaledir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Kazıcı

From Combine OverWiki, the original Half-Life wiki and Portal wiki
Jump to: navigation, search

Bu konu Combine dönemi ile ilgilidir.
Bu, güvenli bir makaledir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Cut.png Bu makalenin içeriği makaslanmıştır.
Space.png

Bu makalenin konusu, resmî ve/veya canon bir kaynağın son sürümünden makaslanan ve başka hiçbir canon kaynakta yer almayan geliştirme aşamasındaki bilgiler içermektedir. Makaslanan malzemelerin tamamı halk tarafından bilinmediği için eksik bilgiler de içerebilir.

Born.png This article would greatly benefit from the addition of one or more new images.
Space.png

Please upload one or several relevant images (from canonical / official sources) and place it here. Once finished, this notice may be removed.

Digger model.jpg
Digger
Genel bilgi
Tür

Tamir aracı

Sağlık

Yok

Yolcular

1

Kullanan

Gordon Freeman

Silah(lar)

Eğri kazma tekerlekleri

Digger[1], Half-Life 2 oyununun geliştirilme sürecinin son aşamalarında çıkarılmış bir araçtır.[1] Ravenholm bölümünde görünmesi planlanmıştır.

Genel Bakış[edit]

Bu atıl durumdaki tamir aracı, oynanabilir Half-Life 2 sızıntısının erken dönemdeki Ravenholm mağaraları haritası d1_town_02'de bulunabilir. Benzer şekilde Jet Ski ya da AirEx Kamyonu gibi, dokuları o zamanlar tamamlanmamıştır. Tamamlanıp tamamlanmadığı bilinmemektedir.[1]

Kullanım[edit]

Oynanabilir haritada, oyuncunun Digger'ı bulup, ardından ortasında bir varil taşıyan üç Advisor'dan oluşan bir yaratığı yok etmek için kullanması gerekmektedir. Bu üç Danışman, hiç tamamlanmayan kesilmiş Combine Big Momma Pod yerine konulmuş bir yer tutucusudur. Oyuncu Digger'a küçük bir geçit ile yukarı doğru gitmek suretiyle ulaşmalıdır. Digger kullanıldığında, aracın önüne düzenli aralıklarla ahşap direkler ve patlayıcı varillerle engellenmiş daha geniş bir yol olan bir "engel parkuru" üzerinden geçerek, tekrar Big Momma Pod'a dönmeli ve aracın eğri kazma tekerlekleri ile yok etmelidir. Ancak bu görev, orijinal Half-Life 2 sızıntısında gerçekleştirilememektedir; çünkü oyuncu "Kullan" tuşu ile Digger'a bindiğinde, aracı çalıştıramaz ve araçtan çıkamaz.[1] Digger'ın işlevselliğini geri getirmek için belirli komut dosyalarının değiştirilmesi ve haritanın WC harita paketinden yeniden derlenmesi gerekmektedir, ancak Digger hala sıkıntılı olacaktır, örneğin araçtan çıkmaya çalışırken oyundan çıkabilir.

Sonu[edit]

Digger'ın yalnızca Combine Big Momma Pod'u yok etmek için tasarlandığı görülmüştür ve bu karar kesilmiş olan podla birlikte aracın amacını yitirmesine yol açmıştır.

Sahne arkası[edit]

Half-Life 2 ses dosyalarında, sound/vehicles klasöründe, hâlâ iki Digger sesi bulunabilir.

Sergi[edit]

Kaynaklar[edit]

Dış Bağlantılar[edit]