Bu konu Combine dönemi ile ilgilidir.
Bu, güvenli bir makaledir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Combine Mahkum Aracı

From Combine OverWiki, the original Half-Life wiki and Portal wiki
Jump to: navigation, search

Bu konu Combine dönemi ile ilgilidir.
Bu, güvenli bir makaledir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

HLA CombinePrisonerTransport.png
Combine Prisoner Transport
Genel bilgi
Taraf

Combine

Tür

Mahkum aracı

Yolcular
Kullanan

Sivil Koruma

"Bilgiyi ondan alırız. Onu nakil aracına götürün!"
Combine Ordinal[kaynak]

Combine Mahkum Aracı, Sivil Koruma tarafından mahkumları taşımak için kullanılan zırhlı bir Combine aracıdır.

Genel bakış[edit]

Kendi başına bir zırhlı personel taşıyıcı olarak kabul edilen araç,[1] aynı zamanda hantal bir yapıya ve zırhlı kaplamaya sahip olması nedeniyle birkaç açıdan Combine APC'ye benzemektedir. En iyi şekilde mobil bir hapishane hücresi olarak tanımlanır ve en belirgin özelliği, aynı anda birçok insanı saklayabilen arka bölmedir. İçindeki işaretler aracın "Asi Yer Değiştirme Birimi"nin bir parçası olduğunu gösterir. Bölmenin iç kısmında duvarları kaplayan birkaç koltuk ve biri arka kapıdan dışarıya diğeri de aracın ön kabinine bakan iki pencere seti bulunmaktadır. Sonuncusu yükseltilmiş bir gölgelik vasıtasıyla açılıp kapatılabilir. Ön kabinde sürücü ve bir yolcu için iki koltuk bulunmaktadır. Alyx Vance ve babası Eli, güvenli evlerine yapılan baskının ardından bu araçlarla nakledilirler. Ancak Alyx, Russell tarafından uçangözü yardımıyla kurtarılır ve Russell kabine bir el bombası atarak içerideki iki Sivil Koruma görevlisini öldürür ve aracı etkisiz hale getirir.

Bu aracın özel bir versiyonu Combine Monteli Silahı depolamak ve taşımak için kullanılır. Arka bölmesi silah için döner bir yuvaya dönüşür ve oyun sırasında yalnızca bir kez Alyx bir Strider'ı yenmek için kullandığında görülür.

Suçlu tutma[edit]

Suçlu tutma hakkında, Combine'ın itaatsiz olduğunu düşündüğü kişileri tutmak için kullandığı güvenli bir yeri ifade etmesi dışında hiçbir şey bilinmemektedir. Combine mini tepkimeci sevkiyatını durduran Eli, daha sonra transhuman güçleri tarafından yakalanır ve bir nakliye kamyonuna yüklenir. Russell, Combine kimliğini öğrendiğinde Eli'ın önce suçluların tutulduğu bir yere, ardından da Nova Prospekt'e götürüleceğinden şüphelenmektedir.

Alâkalı başarımlar[edit]

Half-Life: Alyx
Achievement Hit and Run.jpg Vur Kaç
Combine mahkûm taşıma aracından kaç.

Sergi[edit]

Görünüş listesi[edit]

Kaynaklar[edit]