Bu konu Combine dönemi ile ilgilidir.
Bu, iyi bir makaledir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Dr. Breen'in Özel Rezervi

From Combine OverWiki, the original Half-Life wiki and Portal wiki
Jump to: navigation, search

Bu konu Combine dönemi ile ilgilidir.
Bu, iyi bir makaledir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Dr Breens Private Reserve logo.svg
Vending machine blue.jpg
Dr>Breen'in Özel Rezervi
Genel bilgi
Taraf

Combine

Tip

İçecek otomatı

Kullanım
Kullanan
Oyun bilgisi
Varlık

prop_physics

"Buyrun. Size bir içecek ısmarlayayım."
Alyx Vance[kaynak]

Breen'in Özel Rezervi, "Dr>Breen'in Özel Rezervi" ya da kısaca ">B" olarak biçimlendirilir, Combine tarafından üretilen, adını Dünya'nın Yöneticisi Wallace Breen'den alan ve bir propaganda aracı olarak kullanılan bir içecek markasıdır. Bu içecek için otomatlar sık sık Şehir 17 civarında görülür. Combine tarafından dağıtılan su gibi, ">B" içeceği de muhtemelen Vatandaşların sağlığını etkiler.

Genel bakış[edit]

Alyx, Gordon'a "bir içecek ısmarlıyor".

Half-Life ve genişlemelerinde görülenlere benzer şekilde, bu içeceğin otomatları, etkileşime girildikleri zaman üzerinde ">B" yazan mavi tenekeler dağıtır ancak bunlar sadece aksesuardır ve oyuncunun sağlığını yenilemezler. İlk otomat makinesi Half-Life 2'nin başında Şehir 17 Tren İstasyonu'nda turnikeden hemen sonra görülür; bir başka otomat ise görünüşe göre belirli bir kodla kendini açması için dönüştürülmüştür ve arkasında Kleiner'ın Laboratuvarı'nın girişini saklar.

Bir sorgulama odasında Barney ile ayrıldıktan sonra bir Metrocop, Elektroşok Aygıtı ile bir ">B" tenekesini kasıtlı olarak devirir ve oyuncuya "O tenekeyi al" kelimelerini söyleyerek onu çöp kutusuna attırır ve eğer istediği gibi yapıldıysa "Tamam. Gidebilirsin." der. Oyuncunun aynı zamanda tenekeyi polise atma, orada bırakıp geri çekilme ve polisin ardına atma gibi seçenekleri de vardır. Her halükarda polis, oyuncuyu kovalayacak ve ona vuracaktır. Bu, oyuncuya "Kullan" tuşuyla nesneleri nasıl alacağını ve ayrıca onları nasıl atacağını göstermek için yapılmıştır.

Episode Two'da, Asilerin Combine Autogun'ın yanındaki arabaları tamir ettiği İstasyon 21 garajında, tamir edilen bir arabanın yanında kırmızı bir ">B" görülebilir. Bu durum, içeceğin farklı türlerinin üretildiğini ve tenekenin yanında duran Asi'nin ya bunu içmediğini ya da sağlığına gelebilecek herhangi bir muhtemel etkiye rağmen içtiğini ima eder.

Sahne arkası[edit]

Eril robot içkisini tükürüyor.

Özgün otomat makinesi fırça tabanlıydı, genel "Soğuk İçecekler" tabelası kullanmış ve gerçek hayattaki Vendo 427 modeline dayandırılmıştı. Genellikle Şehir 17 Tren İstasyonu, Ravenholm veya Borealis haritaları gibi çeşitli WC harita paketi haritalarında bulunabilir. E3 haritası e3_phystown'da, otomat hasar gördüğünde bol miktarda sarı "T Dog" tenekesi tükürür. Half-Life 2 sızıntı dosyalarında "T Dog" markasını taşıyan sarı ve kırmızı iki evvel tarihli kutu modeli bulunabilir. Mevcut modele benzeyen ve Half-Life 2 sızıntısında yer alan ilk model bir Pepsi makinesidir.

">B" marka logolarında kullanılan yazı tipi, Metrocop kol bandı ve Black Mesa rozeti için kullanılan yazı tipiyle aynı olan Impact'tir.

Kırmızı ve sarı ">B" varyantları ilk olarak Episode Two'da görülse de, Half-Life 2'den beri gayri resmî olarak kullanılmayan içerik olarak öne çıkarlar.

">B", Two Bots, One Wrench'in ilk videosunun sonunda görülür, eril robot ">B" makinesini bir yağ makinesi zanneder ve bir teneke içer, ardından dişil robot makinedeki "Breen'in Özel Rezervi..." yazısını okuyup "...çiş rezervi!" cümlesini ekler, bu da diğer robotun tüm içtiğini tükürmesine sebep olur.[1]

Sergi[edit]

Yayın öncesi[edit]

Yayın[edit]

Görünüş listesi[edit]

Ana oyunlar[edit]

Diğer[edit]

Kaynaklar[edit]