Bu konu Combine dönemi ile ilgilidir.
Bu, iyi bir makaledir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Şehir Tarayıcısı

From Combine OverWiki, the original Half-Life wiki and Portal wiki
Jump to: navigation, search

Bu konu Combine dönemi ile ilgilidir.
Bu, iyi bir makaledir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Bu makale Half-Life 2'deki mekanik Tarayıcı hakkındadır. Öncülü için, Combot makalesine bakın.

Diğer kullanımlar için, Scanner/tr (disambiguation) sayfasına göz atın.

HLA CityScanner.png
Tarayıcı Tip I
Genel bilgi
Taraf

Combine

Tip

Mekanik

Bireysel bilgiler
Sağlık

30[1]

Silah(lar)
  • Kör edici flaş (0)
  • Patlayıcı Dalış (25)[1]
Oyun bilgisi
Varlık

npc_cscanner

Tasarımcı(lar)
"Lanet olsun, Gordon! Yine mi takip edildin?"
Barney Calhoun[kaynak]

Tarayıcı Tip I[1] olarak da bilinen ve genellikle sadece Tarayıcı olarak anılan Şehir Tarayıcısı, Combine tarafından şehirler de dahil olmak üzere işgal altındaki tüm bölgelerinde gözetleme için kullanılan hafif zırhlı, uçan bir güvenlik kamerasıdır. Biyo-mekanik muadili Kalkan Tarayıcısıdır.

Uygulama[edit]

Şehir Tarayıcısı Tren İstasyonu Plaza'sında ışıldağını kullanıyor.

Şehir Tarayıcısı fotoğraf çekmek için kullanılan bir kamera ile donatılmıştır; kamera, tarayıcının "gözü" olarak işlev görür ve diyafram açıklığı zaman zaman hareket edecek şekilde flaş çerçevesinin üstüne monte edilmiştir. Fotoğraf çekerken yayılan flaş, doğrudan tarayıcıya bakmasa bile bir kişiyi geçici olarak kör edebilir. Bununla birlikte, doğrudan flaşa bakılmadığında körlük daha az şiddetli olacak ve bir miktar görüşe izin verecektir. Flaş aynı zamanda aydınlatma için kullanılan ve herhangi bir yönde hareket edebilen bir projektör görevi de görür.

Tarayıcılar tek bir Combine bataryasından güç alır, bu batarya zaman zaman yok edilen bir birimden kurtarılabilir ve HEV Giysisi için yeniden kullanılabilir. Tarayıcılar hafif zırhlıdır ve silah ateşiyle, duvarlara çarparak veya nesneler tarafından vurularak kolayca imha edilebilir. Ağır hasar görmüş bir tarayıcı genellikle dönerek ve bir alarm yayarak saldırganına kamikaze dalışı yapmaya çalışır.

Adından da anlaşılacağı üzere, Tarayıcılar genellikle sadece şehirlerde kullanılır ve başka bir yerde nadiren rastlanır. Genellikle Şehir 17'nin Kanallarında devriye gezerken ve mültecileri ararken görülürler. Diğer uygulamalar arasında keşif ve aranan kişileri arama yer alır. Tarayıcılar hedeflerin yerini belirleyerek ve yakındaki diğer Combine birimlerini uyararak yardımcı olur. Acil durumlarda, Tarayıcılar şehir çapında ve Gordon Freeman'ın Şehir 17'de tespit edilmesinde olduğu gibi muhtemelen şehir dışında bir arama yapmak için Citadel'den binlercesi toplu olarak konuşlandırılabilir.

Tarayıcının bağımsız olarak hareket edebilen dört ön kanadı vardır ve kamera merkezdedir. Bu tasarım Dog'un kafasında görülebilmektedir; göz ve kurtarılmış bir Şehir Tarayıcısının üç kanadından yapılmış gibi görünmektedir.

Russell, bir Şehir Tarayıcısını modifiye ederek, laboratuvarının güvenliğinden çıkmadan, uzaktan eylemler gerçekleştirmek için kullanılan uçangözünü yaratmıştır.

Sahne arkası[edit]

Half-Life 2'nin geliştirilmesi sırasında Ted Backman ve Dhabih Eng tarafından Wasteland Tarayıcısı, Recon Synth, isimsiz bir Tarayıcı ve Şehir Tarayıcısı'nın doğrudan öncülü olan ve bir piranha şekliyle hareketini model alan bir tasarıma sahip Combot da dahil olmak üzere çok sayıda Tarayıcı varyasyonu oluşturulmuştur.[3][2]

Half-Life 2 bölümlerinden Başkaldıran ve Freeman'ı Takip Edin!" bölümlerinde npc_create npc_cscanner konsol kodu bir Kalkan Tarayıcı ortaya çıkarır.

Tırı vırı[edit]

Tarayıcılarla Episode Two'da doğrudan karşılaşılmaz; sadece White Forest'a giden yolda görülürler.

Half-Life: Alyx'teki Tarayıcıların hareketli kapaklarında Combine alfabesiyle yazılmış "XG" harfleri bulunur.

Sergi[edit]

Yayın öncesi[edit]

Yayın[edit]

Half-Life 2[edit]

Half-Life: Alyx[edit]

Görünüm listesi[edit]

Ana oyunlar[edit]

Diğer[edit]

Ayrıca bakınız[edit]

Kaynaklar[edit]

City Scanner/tr
Combine OverWiki'de City Scanner/tr ile alakalı birçok resim var.