Bu konu Combine dönemi ile ilgilidir.
Bu, güvenli bir makaledir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Russell'ın uçangözü

From Combine OverWiki, the original Half-Life wiki and Portal wiki
Jump to: navigation, search

Bu konu Combine dönemi ile ilgilidir.
Bu, güvenli bir makaledir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

HLA RussellsDrone01.jpg
Russell'ın uçangözü
Coğrafi bilgi
Vatanı

Dünya

İşlev(ler) / Eşyalar
Rütbe / Meslek

Uçangöz

Silahlar

Lazer

Ekipman
  • Kelepçe
  • Kamera
  • Metin-konuşma üreteci
Fiziksel tanım
Doğa

Robot

Kronolojik ve politik bilgi
Dönem(ler)

Combine işgali

Taraf

Direniş

Oyun Bilgisi
Seslendirme

Rich Sommer

"Uçangözüm geri geldiği için artık üstünlük biz... Yok artık, bu bir şaka olmalı!!"
Russell, uçangözünün ikinci kez imha edildiğini gördükten sonra[kaynak]

Russell'ın uçangözü, Half-Life: Alyx'te görünen Russell tarafından icat edilmiş ve modifiye edilmiş bir Combine Şehir Tarayıcısı'dır.

Genel bakış[edit]

Russell, uçangözünü Şehir 17 çevresinde keşif yapmak için kullanır ve temel Tarayıcı modelinde yapılan birkaç değişiklik sayesinde, onu laboratuvarının güvenliğinden tehlikeli eylemleri uzaktan gerçekleştirmek için de kullanabilir. Tarayıcının "gözü" etrafındaki muhafaza çıkarılmış ve çıkıntılı bir antene sahip A/V ekipmanı, muhtemelen Russell'a görsel bir beslemenin gönderilmesine izin vermek için ön kameraya takılmıştır. Uçangözün sol üst kanadı kaldırılmış ve ucuna büyük bir kelepçe takılıp hafif eşyaları taşımasını sağlayan bir hava basınçlı kol ile değiştirilmiştir. Metali kesmek için yeterince güçlü olduğu gösterilen kelepçenin üstüne küçük bir lazer modülü bantlanmıştır. Parlayan kırmızı gözleri olan normal Şehir Tarayıcıları'nın aksine, Russell'ın uçangözündeki kamera gözü yeşil bir ışık yayar. Russell, yavaş, kopuk ve mekanik bir tarzda konuşan bir metin-konuşma üreteci gibi görünen şeyle uçangözü aracılığıyla iletişim kurabilir.

Görünüşler[edit]

Half-Life: Alyx[edit]

Uçangöz ilk olarak, Combine tarafından güvenli evine yapılan bir baskında yakalanan Eli Vance'i kurtarmak için kullanılmıştır. Baskında yakalanan mahkumlar birden fazla Mahkum Taşıma aracında taşınırken ve kimin hangi aracın içinde olduğunu bilinmediğinden, Russell uçangözünü kullanarak nakliye aracının birinin ön camına çarpar ve kabine patlamaya hazır bir el bombası atar ve içerideki Sivil Koruma memurları öldürüp aracı devirir. Bu durum sonucunda beklenenin aksine Alyx serbest kalır. Russell daha sonra uçangözü kullanarak Alyx'le doğrudan iletişim kurmak için ona bir kulaklık verir. Uçangöz, lazerini kullanarak aracın arka kapısını ve bir merdiven üzerindeki kilidi açarak Alyx'i Russell'ın laboratuvarına geri götürmeye başlar. Gelgelelim ki yoldan geçen bir Yolgezer yanlışlıkla ayağını uçangözün üzerine basar ve bu da uçangözün sarsılmasına ve en nihayetinde patlamasına sebep olur.

Daha sonraları, Alyx Karantina Bölgesi'ndeki Holden Company İşleme Tesisi ile Golden Lion Damıtımevi'nin derinliklerine girdikten sonra Russell, uçangözünü tamir ettikten sonra uçangöz geri döner. Russell, uçangözün tekrar faaliyete geçmesinden memnun olsa da, yeni gelen bir Combine devriyesi tarafından hemen yok edilir.

Sergi[edit]

Görünüş listesi[edit]

Russell's drone/tr
Combine OverWiki'de Russell's drone/tr için bir liste alıntı bulunur.