Bu konu Black Mesa Olayı dönemiyle ilgilidir.
Bu, iyi bir makaledir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Colette Green

From Combine OverWiki, the original Half-Life wiki and Portal wiki
Jump to: navigation, search

Bu konu Black Mesa Olayı dönemiyle ilgilidir.
Bu, iyi bir makaledir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Colette Green.jpg
Colette Green
Coğrafi bilgi
Vatanı

Dünya

Doğum Tarihi

1968 ile 1978 arası

İşlev(ler) / Eşyalar
Rütbe / Meslek

4. Seviye Araştırma Görevlisi Bilim İnsanı[1]

Sponsor

Richard Keller[1]

Silahlar

Half-Life'taki silah listesi

Ekipman

HEV Giysi

Fiziksel tanım
Tür

İnsan

Cinsiyet

Dişi

Saç rengi

Kahverengi

Göz rengi

Yeşil

Kronolojik ve politik bilgi
Dönem(ler)

Black Mesa Olayı

Taraf

Black Mesa Bilim Ekibi

Oyun Bilgisi
Seslendirme

Lani Minella

Varlık

Yok

Ses örneği

Dr. Colette Green, Black Mesa Olayı'na karışan bir Black Mesa bilim insanıdır ve Gina Cross ile birlikte Half-Life: Decay'in iki ana kahramanından biridir.

Biyografi[edit]

LM'nin GG-3883 ile alakalı notu.

Arkaplan[edit]

Green, Black Mesa Araştırma Tesisi'ndeki Olağanüstü Malzemeler Laboratuvarı'na atanan Seviye 4 güvenlik iznine sahip 31 yaşında[1] bir Araştırma Görevlisi'dir. Carnegie Mellon'dan mezun olmuş[1], elektrik mühendisliği alanında doktora yapmış[1] ve robotik alanında da ustalaşmıştır.[1] Kişisel HEV Giysi'si bordo renktedir.

Half-Life PlayStation 2 kullanım kılavuzunda görüldüğü üzere Green, 11 Mayıs 200-'de Yönetici LM'nin Black Mesa Ofisinden bir not almıştır. Bu notta, ona denetim ekibinin özellikle Xen billur örneği GG-3883 ile ilgilendiğini söylenir. Green'in örnek üzerindeki deneyleri, beklenmedik spektral analiz dalgalanmalarını ortaya çıkarmasına rağmen, bu örneği sahip oldukları en saf ve en büyük örnek olarak tanımlamıştır. Bu nedenle, GG-3883 örneği, simülasyonda seçilen asıl örnek olan EP-0021 örneğinin yerini alacaktır. LM ayrıca örnekleri değiştirmek için gerekli olan ekteki malzeme talep formunu zaten yetkilendirdiklerini ve bu kadar hızlı yapılan bir örnek değişikliğinin sıradan bir olağanüstü malzeme işleme protokolünün ihlali olduğunun da bilincinde olduklarını belirtir.[1]

Kullanım kılavuzunda yer alan Tehlikeli Kurs Eğitim programı, Green'e Isaac Kleiner tarafından 14 Mayıs 200-'de saat 19:00'da Olağanüstü Malzeme Taşıma talimatı verileceğini ancak bunun Haziran'a ertelendiğini söyler. 18 Mayıs 200-'de saat 08:00'de bir Halkla İlişkiler Turu yapacaktı. Black Mesa Olayı nedeniyle bunlar yaşanmamıştır.[1]

Görünüşler[edit]

Colette ve Gina Cross Decay'de görüldüğü üzere.

Decay'de, Dr. Green'in deneydeki rolü, deney odasının altındaki bir odada hazırlıklar yapmak ve Anti-Kütle Tayfölçeri'ni %105'te çalışacak şekilde başlatmaktır. Dr. Gina Cross da örnek dağıtım sisteminin kaldırma mekanizmasındaki bir sıkışmayı düzeltmek için aynı odaya girer, yani Yankılaşım Çağlayanı gerçekleştiğinde her ikisi de aynı yerdedir.

Felaketin ardından, ikisi hayatta kalmak için tesisin içinden geçerek savaşırlar. Yardım amacıyla orduyu çağırmak için Dr. Rosenberg'e yüzeye kadar eşlik ederler ve ardından, Dr. Richard Keller'ın yardımıyla, boyutsal yarığın onarılamayacak kadar büyümesini önlemek için bir yankılaşım tersine çevirmeyi başlatmayı başarırlar.

Dr. Green'in ve Decay'deki diğer kurtulanların akıbeti, diğer Black Mesa'dan kurtulanlar tarafından bilinmemektedir.[2]

Kişilik ve beceriler[edit]

Decay'de duyulduğu üzere, Colette düşmanları vurmaktan zevk alıyor gibi görünür ve saldırmaya ve düşmanları yenmeye başladığında çılgınca kahkahalar atar, Gina ise sakin bir tavır sergiler ve kulağa daha pragmatik gelir. Diğer repliklerdeki tonu, Gina için verimli bir ortak olurken, çok enerjik ve ürkek, bazen de rahat bir insan olduğunu gösterir.

Sahne arkası[edit]

  • Colette'i Lani Minella seslendirmektedir. Konuşmaları çoğunlukla güvenlik görevlileri tarafından konuşulanlara benzer ancak güvenlik görevlilerinin veya Gina'nınkinden çok daha hevesli bir tonda olan duruma özgü repliklerden oluşur.
  • Başlangıçta, Colette ve Gina, Gordon'un Decay'deki ile aynı turuncu HEV giysileri giyecekti.[3] Geliştirme sırasında değiştirilmiş olmasına rağmen, güvenlik görevlilerinin replikleri hâlâ turuncu giysilerden bahseder. Colette olarak oynarken, oyuncunun arayüzü turuncu-kırmızı renkte görüntülenir.
  • Colette için kullanılmayan biyografik bilgiler, Decay'in oyun dosyalarında, ekran mesajları için kaynak dosya olan titles.txt dosyasında bulunabilir. Burada sunulan maddeler, kullanım kılavuzunda verilen bilgilerle uyuşmamaktadır. Kullanılmayan maddelerde yaşı 37 olarak belirtilmiş, idari sponsoru gizli bırakılmış ve doktora derecesi robotik içermemektedir.
  • "Colette", kendisi Nicolas / Nicholas'ın dişil formu olan "Nicolette" kelimesinin küçüğü olan "Nicole"den türetilmiş bir Fransız ilk adıdır ve Yunanca "Nikolaos" adından "halkın zaferi" anlamına gelir. Saint Colette, parasını fakirlere dağıtan 15. yüzyıldan kalma bir Fransız rahibeydi. Bu aynı zamanda Fransız yazar Sidonie-Gabrielle Colette'in mahlasıydı.[4] "Yeşil" açıkça renkle ilgilidir, ancak daha spesifik olarak, genellikle yeşil rengi giyen veya bir köyün yeşil yakınında yaşayan biri için açıklayıcı bir isimdi.[5]

Sergi[edit]

Görünüş listesi[edit]

Kaynaklar[edit]

Colette Green/tr
Combine OverWiki'de Colette Green/tr için bir liste alıntı bulunur.