Bu konu Black Mesa Olayı dönemiyle ilgilidir.
Bu, iyi bir makaledir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Güvenlik kartı

From Combine OverWiki, the original Half-Life wiki and Portal wiki
Jump to: navigation, search

Bu konu Black Mesa Olayı dönemiyle ilgilidir.
Bu, iyi bir makaledir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Cut.png Bu makalenin içeriği makaslanmıştır.
Space.png

Bu makalenin konusu, resmî ve/veya canon bir kaynağın son sürümünden makaslanan ve başka hiçbir canon kaynakta yer almayan geliştirme aşamasındaki bilgiler içermektedir. Makaslanan malzemelerin tamamı halk tarafından bilinmediği için eksik bilgiler de içerebilir.

Security card.jpg
Güvenlik kartı
Genel bilgi
Taraf

Black Mesa

Tip

Kart

Kullanım
Kullanan
Oyun bilgisi
Varlık

item_security

Güvenlik anahtar kartı[1] olarak da bilinen güvenlik kartı[2], Half-Life'tan makaslanan bir öğedir.

Genel bakış[edit]

Güvenlik kartları, oyuncuların Black Mesa Araştırma Tesisi'nde bir kart okuyucu ile kilitlenen kapılara erişmesini sağlayacaktı. Büyük ihtimalle ofislerden veya Black Mesa çalışanlarının cesetleri üzerinden alınacaklardı.

Görünüşler[edit]

Half-Life Alpha'da, bölümler boyunca güvenlik kartı okuyucuları bulunabilir. Güvenlik kartı olmamasına rağmen, oyun için tam çözümde bunlardan bahsedilmektedir. İletişim Merkezi bölümünde, oyuncunun bir güvenlik görevlisini öldürmesi ve daha önce erişilemeyen odalara girmek için kartını alması gerekiyordu.

Sahne arkası[edit]

Güvenlik kartları oyunun geliştirme sürecinin son aşamalarında makaslanmıştır. Eylül 1998 tarihli bir ekran görüntüsünde, ölü bir güvenlik görevlisinin yanında bir kart görülebilir. Kartın modeli oyunun yayınlanan sürümündeki dosyalarda bulunabilir. Kart okuyucular, "anahtar kartı sesi" olarak tanımlanan button/button9.wav ses dosyasını kullanacaklardı.[2] Kart okuyucunun dokusu, genel düğmeler için oyunun yayınlanan sürümünde kullanılır.

Diğer medyalarda[edit]

Güvenlik kartı modeli Team Fortress Classic haritası Rock 2 için geri dönüştürülmüştür. Bu görünümde takım rengindedirler ve her takım için dört yeni görünüm sunarlar.

Sergi[edit]

Half-Life Alpha[edit]

Half-Life (yayın öncesi)[edit]

Diğer[edit]

Kaynaklar[edit]

  1. Half-Life SDK
  2. 2.0 2.1 Half-Life oyun veri dosyası (halflife.fgd)