Bu konu Black Mesa Olayı dönemiyle ilgilidir.
Bu, iyi bir makaledir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Holografik Asistan

From Combine OverWiki, the original Half-Life wiki and Portal wiki
Jump to: navigation, search

Bu konu Black Mesa Olayı dönemiyle ilgilidir.
Bu, iyi bir makaledir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Bu makale Black Mesa çalışanlarının eğitimi sırasında kullanılan bir teknoloji ile ilgilidir.Temel aldıkları çalışanlar için için, Gina Cross ya da Miller makalelerine bakınız.

Hazard gina.jpg
Holografik Asistan
Genel bilgi
Taraf

Black Mesa

Tip

Hologram

Kullanım
Kullanan
Oyun bilgisi
Seslendiren
"Merhabalar, Black Mesa Tehlike Kursu'na, burada Tehlikeli Çevre Giysi'nizi nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz. Ben holografik asistanınız olacağım."
Gina Cross'un Holografik Asistan muadili[kaynak]

Holografik Rehber[2] olarak da bilinen bir Holografik Asistan[3], Black Mesa tarafından çalışan eğitiminde canlı asistanların (genellikle izleyiciler olmasına rağmen) yerini almak için kullanılan bir teknolojidir[4][1].

Genel bakış[edit]

Calhoun'un Tehlike Kursu sırasında Miller'ın hologramı.

Gina Cross ve Miller, sırasıyla bilim insanlarının ve güvenlik görevlilerinin eğitiminden sorumludur. İşleri tesiste başka bir yerde olmalarını gerektirdiğinde, kendilerinin yerini, görünümlerini verdikleri ve talimatları kaydettikleri holografik muadilleri alır. Richard Keller, Isaac Kleiner ve Colette Green, Tehlike Kursu eğitimlerini de denetlerken[1], holografik muadilleri yok gibi görünür. Ek bilim insanları, eğitimleri genellikle yakındaki gözlem odalarından izler.

Black Mesa'nın Tehlike Kursu'nda kullanılan Asistan, çalışanları Black Mesa'daki çalışmaları sırasında karşılaşabilecekleri farklı tehlikeler konusunda yönlendirirken, her iki Tehlike Kursu'nun üzerindeki bir lobide iki bilim insanı tarafından izlenir.[4] Bilim insanları her şeyden önce standart Tehlike Kursu sırasında HEV Giysisi'ni kullanmak için eğitilirken, güvenlik görevlileri Black Mesa Güvenlik Görevlisi Eğitimi için sadece basit kaskları ve çelik yelekleri ile korundukları için daha az tehlikeli deneylerden geçerler.

Bir Holografik Asistan bazen iki parçalı bir projektörde (iki parçası üstte ve altta olmak üzere) görünür ancak çoğu zaman herhangi bir projektör görünmez.

Opposing Force'un Yalnız Değiliz bölümünde, Shephard'ın kendisini özgün Tehlike Kursu'na götürmek için Yer Değiştirici Silahı'nı kullanmasına izin verilir, burada Gina'nın hologram muadili hâlâ borulardan geçmek için eğilmenin öğretildiği kısımda çalışmaktadır. İlginç bir şekilde, hasarlı parkur, holograma saldıran, muhtemelen onun canlı bir varlık olduğunu düşünen ancak ona zarar vermeyen Vortigauntlarla doludur. Shephard, yanında bir pompalı tüfek bulunan ölü bir güvenlik görevlisine denk geldikten ve eğilme görevini yerine getirdikten sonra yakında bulunan gözlem odasındaki ışınlanmayı kullanır. Gözlem odası ayrıca Blue Shift'te birkaç kez görülen bir sürpriz yumurta görüntüsünü de içerir.

Decay'de, Gina Cross ve Colette Green'in Rosenberg ile yüzeye ulaşmak için Tehlike Kursu'nun tahrip edilmiş kalıntılarından geçmeleri gerektiğinde Gina'nın hologram muadili tekrar görülür. Gözlem odalarında artık bilim insanları yerine zombiler bulunur.

Holografi, Bölge E'de Adrian Shephard tarafından görülen, aslında Walter Bennet'e gönderilen ileti gibi, Black Mesa bilim insanları tarafından mesaj göndermek için de kullanılır. Holografi ayrıca Gordon Freeman tarafından görüldüğü üzere, Yüksek İrtifa Fırlatma Merkezi'ndeki uydu dizisi durumunu görüntülemek için kullanılan holografik Dünya gibi başka şeyleri görüntülemek için de kullanılır.

Sahne arkası[edit]

Nedense, Half-Life (Tehlike Kursu'nda Holografik Asistan olarak kullanılır) ve Blue Shift'te (Gina'nın Xen billur örneğini asansöre teslim etmesi olarak kullanılır, saydamlık hariç) görülen Holografik Asistan modeli, aslında kahverengi gözlü ve Gina'nın taktığı topuz iğneleri olmayan daha yaşlı bir kadın olarak görünür. Bu model, Half-Life: Day One "player.mdl" modelinin yüz dokusunu yeniden kullanır, Gordon Freeman'ın ve Holografik Asistan modelini paylaşır ve onu daha yaşlı gösterecek değişiklikler içerir (ve açıkça "olderface.bmp" olarak adlandırılırken, genç yüz yalnızca "face.bmp" olarak adlandırılır.) Bununla birlikte Decay Holografik Asistan modeli, saçtaki topuz iğneleri hâlâ eksik olsa da, Gina'nın benzerliğine uyması için yeniden tanıtılmıştır.

Sergi[edit]

Görünüş listesi[edit]

Ana oyunlar[edit]

Diğer[edit]

Ayrıca bakınız[edit]

Kaynaklar[edit]

Holographic Assistant/tr
Combine OverWiki'de Holographic Assistant/tr için bir liste alıntı bulunur.
  1. 1.0 1.1 1.2 Half-Life PlayStation 2 kullanım kılavuzu
  2. Half-Life: Blue Shift
  3. Half-Life
  4. 4.0 4.1 Half-Life, PlayStation 2 sürümü