Bu konu Black Mesa Olayı dönemiyle ilgilidir.
Bu, güvenli bir makaledir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Uzun Atlama Modülü

From Combine OverWiki, the original Half-Life wiki and Portal wiki
Jump to: navigation, search

Bu konu Black Mesa Olayı dönemiyle ilgilidir.
Bu, güvenli bir makaledir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Long Jump Module.jpg
Uzun Atlama Modülü
Genel bilgi
Taraf

Black Mesa

Kullanan
Oyun bilgisi
Varlık

item_longjump

"Bu, Bay Freeman, bir uzun atlama modülü. Sırf öteki dünyada daha rahat hareket edilsin diye yaratıldı. Umarım uzun zıplama eğitimi almışsınızdır çünkü Xen'e vardığınızda ihtiyacınız olacak! Size tavsiyem gitmeden önce alıştırma yapmanız."
Black Mesa bilim insanı[kaynak]

Uzun Atlama Modülü, Black Mesa araştırma ekipleri tarafından HEV Giysileri'yle Xen'de büyük mesafeli atlamalar elde etmek için kullanılan bir aygıttır. Xen'de bulunan çok sayıda yüzen ada, modülün, adaların içinden geçip bölgeyi keşfetmek için gerektiği anlamına gelir. Modül olmadan, kişi iki ada arasında uzun bir mesafe atlamaya çalışırken, aşağıdaki boşluğa düşerek ölürdü.

Genel bakış[edit]

  • Uzun Atlama Modülü Half-Life'da ilk olarak Tehlike Kursu bölümünde tanıtılmış ve Gordon'a bir bilim insanı tarafından Lambda Çekirdeği bölümününün sonunda, ilk Xen araştırma ekibi için bir malzeme deposunda verilmiştir.
  • Kısa aralıklarla çömelip zıplayarak kullanılabilir.
  • Çok oyunculu modda, atlama mesafesi tek oyunculu moddakinden daha kısadır.
  • Opposing Force'un CTF modunda, yakındaki diğer oyuncuları uyarmak için yeni bir ses eklenmiştir. Aynı ses, Half-Life portlarında da kullanılmıştır.

Tırı vırı[edit]

  • Uzun Atlama Modülü modeli, makaslanmış Oksijen Tankı ile aynı arka taraf dokusuna sahiptir.
  • Half-Life: Day One dosyalarında yer alan model geçicidir, evvel tarihli Batarya modeliyle aynıdır, yalnızca mavi yerine kırmızı bölmeleri vardır.
  • Xen çevresinde bulunan ölü araştırma ekibi üyelerinde Uzun Atlama Modülü modeli bulunmaz; bu muhtemelen bir geliştiricilerin gözünden kaçmıştır.

Sahne arkası[edit]

Kullanılmayan bir HEV Giysisi ses dosyasına göre ("sound/fvox" klasöründeki "powermove_overload.wav"), Uzun Atlama Modülü hararet yapma özelliğine sahipti; muhtemelen oyuncu arka arkaya birkaç kez kullandığında bu gerçekleşecekti.

Sergi[edit]

Görünüş listesi[edit]

Ana oyunlar[edit]

Diğer[edit]