Bu konu Combine dönemi ile ilgilidir.
Bu, güvenli bir makaledir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Larry

From Combine OverWiki, the original Half-Life wiki and Portal wiki
Jump to: navigation, search

Bu konu Combine dönemi ile ilgilidir.
Bu, güvenli bir makaledir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

HLA-Larry-Portrait.png
Larry
Coğrafi bilgi
Vatanı

Dünya

İşlev(ler) / Eşyalar
Ekipman
  • Modifiye edilmiş inşaat kaskı
  • Cıvata kesici
  • Votka şişeleri
Fiziksel tanım
Tür

İnsan

Cinsiyet

Erkek

Saç rengi

Kahverengi

Göz rengi

Kahverengi

Kronolojik ve politik bilgi
Dönem(ler)

Combine işgali

Oyun Bilgisi
Seslendirme

Rich Sommer

Tasarımcı(lar)

Jamaal Bradley (animasyon)[1]

"Anlaştığımızı sanıyordum. Sen diline hâkim olacaktın ben de seni dilinden vurmayacaktım."
― Larry, bir Barnacle'a söylüyor[kaynak]

Larry, Half-Life: Alyx'te ortaya çıkan, becerikli bir hayatta kalma uzmanı ve Golden Lion Damıtımevi'nin sözde sakini olarak rol alan ikincil bir karakterdir. Alyx Vance'e "Jeff" adını verdiği korkunç varlıktan nasıl kaçacağı konusunda rehberlik etmede arka planda bir rol oynar.

Biyografi[edit]

Larry'nin kimliği ve geçmişi büyük ölçüde bilinmez. Ancak kendisinin de belirttiği üzere, yıllardır Golden Lion Damıtımevi'nde yaşamakta ve bu da deneyimli bir hayatta kalma uzmanı olduğunu ima eder. Karantina Bölgesi'ndeki yaşam, ona biraz dağınık bir görünüm ve birkaç eğreti hayatta kalma tekniği kazandırmıştır: ceplerinde şişeler olan turuncu bir yeleğin altına lacivert bir ceket giyer ve boynunda gri desenli bir bandana vardır. Kafasında bir çift inşaat gözlüğü ve muhtemelen zıplayan Headcrableri püskürtmek için kullanılan, tırnakları çıkıntılı kanlı beyaz bir kask bulunur. Muhtemelen Barnacle dillerini kesmek için bir cıvata kesici içeren ve alkol şişeleriyle dolu bir deri sırt çantası taşır. Silahı olduğunu iddia etse de, görünüşe göre zaten bir Barnacle tarafından yenmiştir.

Damıtımevi'nde, derin bir nefret beslediği Barnaclelar ile düzenli olarak ilgilenir ve "Jeff" lakabını taktığı korkunç, mutasyona uğramış bir canavardan dikkatle kaçınır. Zamanla damıtımevinde yaşıyan canlıları anladığı tesisin üst katlarında ve duvarlarının içinde kalarak kendi güvenliğini sağlar. Barnaclelar ile yaptığı görüşmeler ve Jeff'i "bizim oğlan" olarak kişileştirmesiyle kanıtlandığı üzere biraz eksantrik bir kişiliğe sahiptir. Ayrıca içinde bulunduğu büyük tehlikeler veya dışarıdaki Combine tehdidi konusunda çok az endişe gösterir.

Alyx Vance, Kasa'ya giden yolda Damıtımevi'nden geçerken, bacağını yakalamış bir Barnacle ile boş yere konuşmaya çalışan ve kendi uzvunu kesip kesmemesi gerektiğini düşünen Larry ile karşılaşır. Alyx, Barnacle'ı öldürüp Larry'i serbest bıraktıktan sonra, onun için bir merdiveni tekmeleyerek ona teşekkür eder ve ortadan kaybolur. Dakikalar sonra tekrar bir üst katta denk gelir, orada Alyx'i canavar Jeff ile tanıştırır, ona aslında kör olduğunu ve yakındaki bir votka şişesinin kırılması gibi sesleri takip edeceğini söyler. Ayrıca Alyx'e spor bulutlarının yanında öksürmemek ve Jeff'in dikkatini çekmemek için ağzını kapatmasını söyler. Alyx, Jeff'i bir çöp sıkıştırıcıda tuzağa düşürmeyi ve muhtemelen öldürmeyi başardıktan sonra Larry, Alyx'in yeteneklerine biraz şaşırdığını ifade eder ve beceriksizce veda edip bir daha görülmemek üzere Damıtımevi'ne döner.

Tırı vırı[edit]

Alyx şapka veya solunum cihazı takarsa Larry benzersiz iltifatlar eder ve sözleri giydiği teçhizatın türüne göre değişir. Alyx'e veda tebrikleri de Jeff'i ezip ezmediğine bağlı olarak değişecektir, eğer ezdiyse tebrik etmeye "Lanet olsun!" ile başlar.

Larry'nin canavarlarla konuşma, tehlikeli yerlerde tek başına yaşama ve oyuncuya hayatta kalmak için hayati tavsiyeler verme gibi eksantrik alışkanlıkları, Half-Life 2'deki Peder Grigori'yi yansıtır. Görünüşü, kabaca seslendirme sanatçısı Rich Sommer'a dayanır.

Sergi[edit]

Görünüş listesi[edit]

Kaynaklar[edit]

Larry/tr
Combine OverWiki'de Larry/tr için bir liste alıntı bulunur.