Bu konu Combine dönemi ile ilgilidir.
Bu, iyi bir makaledir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

İstasyon 6

From Combine OverWiki, the original Half-Life wiki and Portal wiki
Jump to: navigation, search

Bu konu Combine dönemi ile ilgilidir.
Bu, iyi bir makaledir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Station 6 view.jpg
İstasyon 6
Genel bilgiler
Yok edilme tarihi

202-, Combine'ın Dünya'yı işgali sırasında

Konum

Kanallar

Kullanım
Dönem(ler)

Combine istilası

Taraflar

Direniş

Oyun bilgileri
Harita(lar)

d1_canals_05

"Black Mesa East'ten İstasyon 6'ya. Beni duyuyor musunuz? Dr. Freeman nehrin aşağı kısmına doğru geliyor. Ona botu ödünç verin ve elinizden geldiğince yardım edin. Tekrar ediyorum. Gordon Freeman geri döndü! Onun Black Mesa East'e ulaşması çok önemli."
Alyx Vance[kaynak]

İstasyon 6, Direniş tarafından yönetilen bir Yeraltı Demiryolu istasyonudur. Şehir 17 Kanalları'nın sonunda, Şehir 17'nin hemen dışında bulunur ve Half-Life 2 bölümü Rota Kanal'ın sonunda yer alır. İstasyondan sonra Kanallar'ın Wasteland bölümü ortaya çıkar.

Genel bakış[edit]

Gülleyle vurulmuş üssün genel görüntüsü.

İstasyon 6, çoğunlukla hurda metaller, diğer çöp veya hurdalık malzemeleri kullanılarak inşa edilmiş derme çatma kulübelerden oluşan ve kirlenmiş zehirli atık havuzları ile çevrili ve Airboat'ın bakımı için büyük miktarda yakıt ve malzeme içeren basit bir iskeleye sahip küçük, sıkışık bir gecekondu mahallesidir. Kulübeler, istasyonun çoğunu kaplamak, sakinleri bir şekilde zehirli atıklardan korumak ve istasyonu tepeden bakanlardan gizlemek için çatılardan başka bir amaçla kullanılmaz. İstasyon 6, bir Makineli Tüfek mühimmatı ve biri girişte diğeri de rıhtımda olmak üzere iki çalışan telsiz içerir.

Bölgedeki büyük miktarda zehirli atık yoğunlaşması nedeniyle, bölge sakinleri içine girmemeye veya yaralanma riskinini göze almamaya dikkat etmelidir.

İstasyon 6'nın üzerinde, Şehir 17'yi Nova Prospekt'e bağlayan tren rayları bulunmaktadır.

Görünüşler[edit]

Direniş üyeleri Headcrab Güllesi'nin çarpmasıyla öldürülüyor.

Half-Life 2[edit]

Gordon Freeman'ın gelişi sırasında Combine kuvvetleri, büyük ihtimalle üsse girmeden önce duyulan bir Hunter-Chopper sayesinde üssü keşfetmiştir ve İstasyon 6'yı Headcrab Gülleleri ile yoğun bir şekilde bombalar, bu da çoğu sakinin ya öldürülmesine ya da Headcrabler tarafından ele geçirilmesine neden olur.

Gordon, karaya inen gülleleren çıkan Hedcrabler ve dolaşan Zombilerle dolup taşan üs boyunca ilerlerken, tel örgülü bir çitin arkasında bir erkek Vatandaşın bir Headcrab tarafından ele geçirildiğine tanık olur. Adam umutsuzca Headcrab'ı çıkarmaya çalışır ancak birkaç saniye yere yığılır.

Üssün diğer ucunda, Arlene Gordon'a kendisini tehlikeli Wasteland kanallarından geçirerek Black Mesa East'e götürecek olan Airboat'u verir. Gordon daha sonra Wasteland'a ilerler ve istasyon sakinlerinin, oyunda ilk kez görülen bir Hızlı Headcrab tarafından öldürülen Arlene de dahil olmak üzere öldürüldüğü veya zombilere dönüştüğü varsayılır (oyuncu bir sonraki haritayı yükledikten sonra rıhtıma geri dönerse, Arlene'in cesedini onu bir Hızlı Zombi'ye dönüştürmemiş bir Hızlı Headcrab'in yanında bulacaktır). Bununla birlikte, telsiz operatörü Al hayatta kalmış olabilir çünkü oyuncu ona geri dönmeye çalışırsa görev yerindden ayrıldığı görülür.

Sergi[edit]

Görünüş listesi[edit]

Ana oyunlar[edit]

Diğer[edit]

Önünden gelen
İstasyon 1
Half-Life 2 hikâye örgüsü macerası Sonrasında gelen
İstasyon 7