Bu konu Combine dönemi ile ilgilidir.
Bu, iyi bir makaledir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Hastane

From Combine OverWiki, the original Half-Life wiki and Portal wiki
Jump to: navigation, search

Bu konu Combine dönemi ile ilgilidir.
Bu, iyi bir makaledir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Sign hospital01a.png
Hospital entrance1.jpg
Hastane
Genel bilgiler
Yok edilme tarihi

Ayaklanma sırasında, Şehir 17 ile birlikte

Konum

Şehir 17

Kullanım
Dönem(ler)

Combine istilası

Oyun bilgileri
Harita(lar)
  • ep1_c17_02b
  • ep1_c17_02a
  • ep1_c17_05
"Burası ne tür bir hastane böyle?"
Alyx Vance[kaynak]

Hastane (Rusça "Стационар", "Statsionar"), Gordon Freeman ve Alyx Vance tarafından Half-Life 2: Episode One'ın dördüncü bölümü Şehirden Kaçış'ta, Şehir 17'den kaçışları sırasında ziyaret edilen bir binadır.

Genel bakış[edit]

Hastane sıradan özellikler içerir: banyolu birkaç bireysel oda, ameliyathane, çamaşır makinesi, dolap vb. Duvarların alt kısımları 19. yüzyıl sonu tipik beyaz çinilerle kaplıyken, bazı odalarda duvarlar tamamen kaplanmıştır. Farklı bölümlere yön gösteren işaretlerin bir kısmı Rusça, bir kısmı ise İngilizce olarak yazılmıştır.

Görünüşler[edit]

Bir koridorda Zombiler ve Combine Askerleri.

Half-Life 2: Episode One[edit]

Yakınlarda, Barney Calhoun ve diğer Asilerin şehir ayaklanmasının sonlarında konuşlandığı küçük bir Direniş karakolu ve Direniş tarafından mültecilerin şehirden kaçmasına yardım etmek için kullanılan bir yük tren istasyonu bulunmaktadır.

Gordon ve Alyx binada ilerlerken, binanın her türden zombi (bina bombalandığı için), Combine Askerleri ve Zıpzıplar ile dolu olduğunu keşfederler. Gordon ayrıca hastanenin çatı katındaki roketatarı kullanarak bir Gunship'i indirir ve birkaç kattan düşerek kendini sular altında kalan bodrum katında bulur, böylelikle Alyx'ten bir süreliğine ayrı kalır. Alyx ayrıca bir pompalı tüfek bulur ve onu bölümün geri kalanında kullanır. Ayrıca ameliyathanelerde operasyonlar, insan ve muhtemelen zombi anatomisi çalışmaları veya işkence deneyleri yapıldığı görülür.

İlgili Başarımlar[edit]

Half-Life 2: Episode One
Zombie-que.jpg Zombikü (5G)
15 adet Zombiyi ateşe vermek için fişek kullan.

Sahne arkası[edit]

Oda numaraları ve isimleri.
  • Hastane, Episode One'ın ikinci fragmanı olan HL2:EP1 Launch Teaser 2'de "Alyx zombilerden nefret eder. Senden bile daha fazla." sloganıyla tanıtılmıştır.
  • Randy Lundeen'e göre hastane çoğunlukla sıfırdan tasarlanmıştır. Şehir 17 tarzının çoğu gibi, Doğu Avrupa mimarisinden esinlenilmiştir. Ameliyat lambaları ve genel beyaz ve sarı renk şeması, Çernobil'deki (Prypiat değil) bir hastanenin fotoğraflarından çizilirken, çini işçiliği ve yüksek kemerler bölgeye eski bir Avrupa hastanesinin kurumsal hissini vermek için seçilmiş; metalik yataklar II. Dünya Savaşı görüntülerine dayanarak tasarlanmıştır. Ekip, mekanı çağdaş bir hastaneden farklı kılmak için modern görünümlü armatür ve mobilyalardan tamamen kaçınmak istemiştir.[1]

Sergi[edit]

Görünüş listesi[edit]

Kaynaklar[edit]

Harici bağlantılar[edit]

Önünden gelen
Şehir 17 Yeraltı
Half-Life 2 hikâye macerası Sonrasında gelen
Teknik Tren İstasyonu