Bu konu Combine dönemi ile ilgilidir.
Bu, güvenli bir makaledir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Riverbed

From Combine OverWiki, the original Half-Life wiki and Portal wiki
Jump to: navigation, search

Bu konu Combine dönemi ile ilgilidir.
Bu, güvenli bir makaledir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Cut.png Bu makalenin içeriği makaslanmıştır.
Space.png

Bu makalenin konusu, resmî ve/veya canon bir kaynağın son sürümünden makaslanan ve başka hiçbir canon kaynakta yer almayan geliştirme aşamasındaki bilgiler içermektedir. Makaslanan malzemelerin tamamı halk tarafından bilinmediği için eksik bilgiler de içerebilir.

Style riverbed03.jpg
Riverbed
Oyun bilgileri
Harita(lar)
  • styleguide_riverbed
  • styleguide_riverbed2

Riverbed, Half-Life 2: Episode One'ın Android portunda bulunan iki stil rehberi haritasında yer alan bir konumdur. Mart 2017'de sızdırılan VMF dosyalarına göre,[1] Şubat 2006'da oluşturulmuştur.[2]

Genel bakış[edit]

Konum, Episode Two'nun köprünün tepesindeki tren kazası olan giriş sahnesinin en eski sürümlerine dayanıyor gibi görünür ve yayınlanan sürümdeki ep2_outland_05 haritasında yer alan Victory Madeni vadisine benzer. Büyük, kurumuş kıyılar, sarp uçurumlar, uzun tren köprüleri, nehir yatağına inen bir drenaj borusu olan küçük bir maden tesisi, tırmanılabilir bir kaya yığını ve sık ormanlardan oluşur.

Sahne arkası[edit]

Haritaların dosya adları, herhangi bir oynanış özelliğinin olmaması ve gökyüzü kutusunun kenarlarındaki harita boşlukları göz önüne alındığında, konum muhtemelen Episode Two'nun seviye tasarımcıları için bir referans noktası, bir stil rehberi olarak yaratılmıştır.

Haritalar, Half-Life serisinde hiç kullanılmayan bazı küçük görsel özellikleri içerir: kayan bulut dokuları, kayan "nehir kenarı" dokuları ve daha önce yalnızca Source Particle Benchmark'ta yer alan yağmur parçacıklarının yanı sıra ses efektleri; dikkate değer bir nokta ise benchmark programının arkaplan menü dokusu, Riverbed'in yalnızca farklı ağaçlarla güncellenmiş halini kullanmasıdır. Dağlık gökyüzü kutusu dokusu, Episode One'ın son bölümünden yeniden kullanılmıştır. Çevre her ne kadar aksini düşündürse de, haritanın Episode Two'da görülen tek kar zirvesine yer vermemesi dikkat çekicidir.

Sergi[edit]

Görünüş listesi[edit]

Ana oyunlar[edit]

Diğer[edit]

Kaynaklar[edit]

  1. ValveTime'da The leaked maps of the Half-Life 2 episodes - part 1
  2. styleguide_riverbed and styleguide_riverbed2, editorbuild değer (3403)

Harici bağlantılar[edit]