Ten artykuł dotyczy Combine OverWiki.
Wysoki poziom zabezpieczenia. Kliknij, aby uzyskać więcej informacji.

OverWiki:Zasady dyskusji

From Combine OverWiki, the original Half-Life wiki and Portal wiki
Jump to: navigation, search

Podobnie jak w przypadku każdej innej wiki, wszystkie strony (artykuły, pliki, kategorie, szablony itd.) na Combine OverWiki mają swoją własną stronę dyskusji. Podczas udzielania się w nich, użytkownicy powinni stosować się do poniższych wytycznych:

  • Strony dyskusyjne przypisane do artykułów powinny służyć wyłącznie do wyjaśniania kontrowersji związanych z ich edycją. Miejscem dla spekulacji i teorii jest forum, gdzie swobodnie możesz popuścić wodze wyobraźni. Nigdzie indziej.
  • Aby rozpocząć nowy wątek lub udzielić się w trwającej dyskusji, naciśnij przycisk "edytuj" w prawym górnym górnym rogu strony. Zaczynając nowy temat, nie zapomnij o nadaniu mu tytułu oraz umieść go poniżej już istniejących.
  • Zawsze podpisuj się pod swoimi wiadomościami czterema tyldami (~~~~), nawet jeśli nie masz konta; w przeciwnym wypadku strona dyskusji stanie się bardzo niechlujna i dezorientująca. Biorąc udział w istniejącej już debacie, zawrzyj przed swoim komentarzem jeden lub więcej dwukropków, zależnie od liczby odpowiedzi; spowoduje to powstanie wcięć z lewej strony.
  • Unikaj wskrzeszania starych wątków - twoi rozmówcy prawdopodobnie dawno o nich zapomnieli. Jeśli w danym temacie nie było odpowiedzi przez kilka miesięcy, oznacza to koniec konwersacji. Nie zaczynaj jej na nowo, będziesz mówić tylko do siebie.
  • Przede wszystkim - nie zapominaj o dobrej kulturze! Wiki jest wspólnym dziełem wszystkich użytkowników, a twoja opinia nie jest ważniejsza od innych.