Bu konu Black Mesa Olayı dönemiyle ilgilidir.
Bu konu Combine dönemi ile ilgilidir.
Bu, güvenli bir makaledir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Geçit Fırtınası

From Combine OverWiki, the original Half-Life wiki and Portal wiki
Jump to: navigation, search

Bu konu Black Mesa Olayı dönemiyle ilgilidir.
Bu konu Combine dönemi ile ilgilidir.
Bu, güvenli bir makaledir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Diğer kullanımlar için, Portal/tr (disambiguation) sayfasına göz atın.

Ep2 outland 010011.jpg
Geçit fırtınası
Genel bilgi
Tip

Büyük ölçekli, değişken ve geçici geçit oluşum etkinliği

"Sanki ilk günleri tekrar yaşıyor gibiyiz. Umarım daha fazlasıyla karşılaşmayız."
Alyx Vance[kaynak]

Bir Geçit Fırtınası[1][2], diğer boyutlara yönelik çok sayıda geçici geçit oluşturan bir etkinliktir. Half-Life 2: Episode Two'da görüldüğü üzere, bu geçitler fırtına benzeri bir şekilde dışarı doğru yayılır ve çarptıkları her yerde hasara neden olur.

Genel bakış[edit]

Black Mesa'daki Yankılaşım Çağlayanı'ndan bu yana tüm dünyada, Xen'den yaşam biçimleri getiren Geçit Fırtınaları meydana gelmiştir.[3] Binalar ve köprüler gibi nesnelere ciddi yapısal hasar verebilen son derece tehlikeli ve yıkıcı bir olaydır. Bir Geçit Fırtınası, bir geçitten yankılanan ve arazi boyunca hareket eden mavi bir 'dalgadan' oluşur.

Half-Life 2'de, Black Mesa East'teyken, oyuncu "Geçit" Fırtınası Devam Ediyor başlıklı bir gazete kupürü görebilir. Episode Two'da, Süpergeçit'ten kaynaklanan bir dizi Geçit Fırtınası, çevredeki araziyi tahrip eder.

Yedi Saat Savaşı'nın ardından yazılan, Half-Life: Alyx'te görülen The Terminal gazetesinin bir kopyası, Combine saldırısından önceki günlerde Geçit Fırtınaları'nın hâlâ meydana geldiğinden ve kökenlerinin hâlâ bilinmediğinden bahseder, devamında da iklim değişikliğinin meteorolojik etkileri veya gizli bilimsel deneyler dahil olmak üzere teoriler yürütür. Ayrıca, Dünya'ya saldırmak için bir başlangıç olarak Combine tarafından tasarlanmış olabileceklerine dair teoriler de bulunmaktadır. Bilimsel bir fikir birliğine varılamamasına rağmen, bazı bilim insanlarının, Combine birimlerini Geçit Fırtınaları'ndan gelen Xen yaratıklarından ayrı olarak geldiklerini bildirilmiştir. The Terminal'in bu ekstra sürümü, bir geçit etkinliğinin fotoğrafını ve görülebilen geçitlerin konumlarını içeren bir dünya haritası içerir. Bildirildiğine göre, bir geçidin nerede veya ne zaman açılacağına dair bir düzen bulunamamıştır.

Sergi[edit]

Görünüş listesi[edit]

Ayrıca bakınız[edit]

Kaynaklar[edit]