Bu konu Black Mesa Olayı dönemiyle ilgilidir.
Bu, güvenli bir makaledir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Nihilanth/Quotes/tr

From Combine OverWiki, the original Half-Life wiki and Portal wiki
Jump to: navigation, search

Bu konu Black Mesa Olayı dönemiyle ilgilidir.
Bu, güvenli bir makaledir. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Commentary node transparent.png Bu bir alıntı makalesidir.

Bu makale, belirli bir karakterin veya varlığın tüm alıntılarının bir transkriptidir. Aksi belirtilmedikçe, bu transkriptler yanlızca yazım hatası ya da biçimlendirme sebepleri ile doğrudan resmî senaryolardan, altyazı dosyalarından ya da dahili metin verilerinden alınır.

Aşağıda, kronolojik sıraya göre düzenlenmiş, telepatik olarak ya konuşarak ya da yayınlayarak iletilen Nihilanth'tan şifreli alıntıların bir listesi bulunmaktadır.

Half-Life ve Half-Life: Decay[edit]

Konum: sound/nihilanth

Dosya ad(lar)ı Alıntı Notlar Oynat
nil_thieves Hırsızlar... Hepiniz hırsızsınız... hepiniz... Xen Saldırıları bonus görevinin başlangıcında X-8973 ve R-4913 Vortigauntlar tarafından Decay'de duyulur. İki Vortigaunt daha sonra Black Mesa'dan bir grup billuru kurtarmak için Dünya'ya gönderildiğinden, bu durum Xen billurlarına bir gönderme gibi görünür.
nil_comes Bir... başkası... daha... geliyor... Half-Life'da Xen'e ilk girdiğinde Gordon Freeman'a söylenir. Sınır dünyasına dağılan HEV giysili cesetlerin kanıtladığı üzere, Gordon'dan önce deneyen ve başarısız olan birçok kişiye bir gönderme olarak görülebilir.
nil_done Ne... ne yaptın sen... Gordon, Gonarch'ı yendikten sonra Karışgan bölümüne girdiğinde söylenir. Gonarch'ın ölümünün, yeni Headcrablerin oluşumunu durdurarak Xen'in ekosistemini bozduğuna atıfta bulunduğu teorisi ortaya atılmıştır.
nil_die Geber... Öleceksiniz... Hepiniz... Bölümün ikinci kısmında söylenir. Muhtemelen bir alaydır.
nil_alone Yalnız... değilsin... Yalnız değilsin... İki kere söylenir, ilk olarak Gordon ilk defa Madenlere girdiğinde ve sonra Gordon Nilihlanth ile savaşırken onun ışınlanma topuyla ışınlandığında. Gordon'ı izleyen G-Man'e gönderme yaptğıp ima edilir.
nil_thelast Sonuncu... sonuncuyum... Freeman, Interloper'ın son kısmına kırmızı bir geçiti olan ürkütücü, mercan benzeri bir sunağın yanına girdiğinde söylenir. Nihilanth'ın türünün son örneği olmasına, Combine'ı dünyadan uzak tutan son şey olmasına ve oyun sonu canavarı olmasına gönderme olabilir.
nil_freeman Freeman! Nihilanth, oyunun son savaşının en başında Gordon'un adını haykırır ve onu adıyla tanıdığını gösterir. Muhtemelen bir alay.
nil_thetruth Gerçeği... Asla bilemezsin... gerçeği... Oyuncu ikinci kez ışınlandığında söylenir. Muhtemelen hikayenin çözülmemiş birçok gizemine atıfta bulunmakta.
nil_deceive Seni kandıracak... Kandıracak... Oyuncu üçüncü kez ışınlandığında söylenir. Bunun G-Man'e bir gönderme olduğu düşünülüyor.[1]
nil_now_die Gebereceksin... şimdi... Öleceksin... Oyuncu dördüncü kez ışınlandığında söylenir.

Kullanılmayan alıntılar[edit]

Konum: sound/nihilanth

Dosya ad(lar)ı Alıntı Notlar Oynat
nil_win Kazanamazsın... Asla kazanamazsın... Gordon, Gonarch'ın İni'ne ilk geldiğinde söylenecekti. Daha sonra Half-Life: Source'ta farkında olmadan etkinleştirilmiştir.
nil_last Sonuncu... sen... sonuncusun... sen sonuncusun... Freeman'ın Xen'e giren son HEV bilim insanı olduğuna gönderme olabilir.
nil_man_notman Sen insansın... o insan değil... seni bekliyor... seni... G-Man'e başka bir gönderme olduğu düşünülüyor.
nil_slaves Onların kölesi... biz onların kölesiyiz... öyleyiz... Başlangıçta bilinmeyen yüksek bir varlığa atıfta bulunurken, Half-Life 2'de Combine, Nihilanth'ı bile boyunduruk altına alan daha büyük bir güç olarak ortaya çıkar.[2][3] Daha sonra Half-Life: Source'da Madenlere ilk girildiğinde, nil_alone yerine kullanılır.

Kaynaklar[edit]

  1. Twitter favicon.png Tweet: "The Nihil voice does warn you about the Gman, so they don't seem like pals." @marc_laidlaw (Marc Laidlaw), Twitter'da (16 Ağustos, 2017) (arşivlenimş)
  2. PC Zone dergisi, Eylül 2005.
  3. Planet Half-Life Mailbag - 2006-07-10 Planet Half-Life sitesinde (arşivlenmiş)